Categories
חרקים טוטמי חיות

טוטם עכביש

התוויית המציאות דרך בחירה (מחשבות מילים מעשים)

איזון

אינסוף אפשרויות הבחירה ברגע הזה 

היכולת לבחור בחיים.

העכבישה תוארה כזו שאורגת את המציאות דרך קוריה. מפגש עם העכביש תמיד מזכיר לנו כי אנו אורגים דפוסי חיים על הרשת הנצחית המחוברת להכל.

העכביש בעל 8 רגליים ושני חלקי גוף שיוצרים את הספרה 8 , המקושרת בצורתה לאינסוף- גלגל החיים הזורם ממעגל אחד לשני. טוטם זה מדבר על משמעותן של אינסוף בחירות מזעריות, ברמת המחשבה והתנועה הרגשית שאנו יוצרים המתחברים לרשת גדולה יותר של הוויה. הכל ידוע מראש והרשות נתונה, העכבישה מזכירה לנו ששם החופש שלנו- בבחירות.

אינספור אפשרויות הבריאה מזכיר לנו שלעולם יש יותר ממה שאנו תופסים, רב הנסתר על הגלוי. רשת העכבישה ואלה הנתפסים בה מייצגים את רשת האשליה של החיים הפיזיים ואת הזמנים בהם איננו רואים מעבר לממדים ותפוסים בקיצוניות של טוב ורע בלי להבין שבבריאה ניתן לשנות זאת כל רגע. אך אם איננו החלטיים מספיק כדי לערוך שינויים במה שאנחנו רואים כגורלנו יתכן ונישחק על ידי פחדינו. 

לפני כמה שנים נסעתי לחופשה בה חוויתי רגע עוצמתי בו עלו בי המון שאלות על ההכרה האלוהית, ומהי הדרך הנכונה ביותר עבורי להבין אותה. בו ברגע ראיתי לידי עכבישה גדולה, ובשנייה קצרה היא התרוממה כמו באוויר, וטיפסה מעלה במהירות דרך קור, ובכך היא הראתה לי את היציבות שבטוטם הזה. כאשר אנו מחוברים לעוגנים חזקים כמו הכרה אלוהית(שהדברים בבריאה משותפת ושהאנרגיה האלוהית היא אהבה וטובה וחזקה מכל מציאות שנראית ממשית), אנו יכולים תמיד לחזור ולאזן את המחשבות שלנו ומשם את הרגשות שלנו ואת חיינו.

העכביש מלמד לאזן בין העבר לעתיד ובין הפיזי לרוחני והזכרי לנקבי. ומזכיר לנו שכל מה שאנו עושים היום טווה את עתידנו, צורת רשת העכביש העדינה היא תזכורת לכך שאנו תמיד במרכז חיינו, שהעולם נארג סביבנו ואנו טווים את קוריי חיינו דרך המחשבות הרגשות המילים והמעשים שלנו, האנרגיה שלנו (רטט), רשת העכביש מזכירה לנו תמיד לשמור על יצירתיות והתפתחות דרך החיבור בין עבר לעתיד.

העכבישים הם עדינים מאוד, אם מפילים עכביש מגובה סביר שישבר וימות, השילוב של העדינות והכוח בעכביש עוזר להם לשרוד. על אף עדינותם העכבישים מהירים מאוד ומסוגלים להלך על קוריהם במהירות. הליכתם על החוט תוך כדי שמירה על איזון היא אחד ממתנות העכביש, להלך בין שתי קצוות, פיזי לרוחני, ערות ושינה ועוד. 

העכביש הוא גם טוטם של חיזוק אנרגיה נשית יצירתית ונקרא גם שומר על ידע האלף בית הקדום, ומעורר אצל מי שפוגשים אותו גם כוח יצירתי להשתמש בשפה הכתובה ובכוח היצירתיות, כך שמילותינו יטוו רשת סביב אלה שיקראו אותן.

האנרגיה יכולה למשוך אותנו לכל מיני כיוונים של רגשות, אנו מושפעים רגשית ומחשבתית מאינספור גורמים מבפנים ומחוץ לנו: מהמציאות עצמה, מהדברים שקורים לנו, מהאנשים סביבנו, מהאנרגיה שלהם, מהסביבה והחברה, מתנועת כוכבים, מהכוכבים שלנו(אסטרולוגיה), מהחיידקים במעיים שלנו, הכמות הוויטמינים והמינרלים שיש או חסר לנו ועוד ועוד ועוד. טוטם העכבישה אומרת לנו שבתוך כל הקורים האלה של הדברים שאנחנו מושפעים מהם- שנדע שאנחנו יכולים לבחור לאיזה כיוון לטוות את הכור- את הרשת. אם אני מחליטה שאני בוחרת את הלך הרוח שלי, שבו יש לי לפחות בחירה חופשית בקטנה בתוכי בתוך כל זה. גם אם זה בקטנה בתנועה ללכת לעשות איזה משהו שישנה לי חוויה אנרגטית. לבחור במחשבה מאפשרת, לזוז, לעשות להניע את התפיסה למקום מטיב. כאשר לדוגמא אם זה חוויה של מחשבות אובססיביות אז יש לי את הבחירה להתעסק במוח שלי כמחשבון, או לצאת לריצה, או להחליט שאני לא מאמינה במחשב ולהביא מחשבות אוהבות ומזינות עלי ועל חיי, או להביא מנטרה טובה לראש, או להיפגש עם אדם כזה או אדם אחר או לעשות צעד כזה או אחר וכ'ו. העכביש בא להזכיר שיש לי את הבחירה לטוות את הקור שיכול לייצר אינסוף אפשרויות נוספות. גם אם נראה שרק הולך לכיוון אחד עדיין משנה את האפשרויות.

בגיל 14 התחלתי לקרוא בכפות ידיים, ובמהרה זה הפך תחביב ענק שלי ועשיתי את זה מלא, במשך שנים רבות ראיתי וקראתי המון ידיים- ואחד הדברים הכי משמעותיים שהקריאה בכפות ידיים לימדה אותי היא משמעותן של אופציות. בקריאה בכף יד אין עתיד- יש אפשרויות, וכל אפשרות פותחת המון אפשרויות, וכל אחת מהן פותחת המון אפשרויות וכך זה ממשיך. זוהי אחת מתרופות העכביש.

אינסוף האופציות לבחור בטוב- בחירה בחיים כמרכז של החיים. כמו בציטוט המופלא של חז"ל "ובחרת בחיים". העכביש תמיד במרכז הרשת, ומלמד אותנו לשים לב למידת האיזון שאנו מייצרים בחיינו ולחשוב לאן אנו מתקדמים.

כאשר מגיע העכביש לחיינו, טוב שנזכור שאנו נמצאים במרכז עולמנו ובוראים אותו בכך שטווים את גורלנו כרשת בעזרת הדרך בה אנו מתבוננים והגישה שלנו. ושמחשבותינו רגשותינו, מילותנו ופעולותנו תמיד יתוו את גורלנו. 

לכן שנפגוד עכביש נוכל להתעורר ולשים לב, האם אנו טווים את חלומותינו ושאיפותנו למציאות, האם אנו משתמשים ביכולת היצירתית שלנו לברוא חיים טובים שמחים לנו ולעולם.

בספר של קלפי סגולה נכתב שיר מקסים על הטוטם הזה ואשמח לחלוק אותו כאן איתכם:

"עכבישה…

את האורגת קורים של שמחה,

ארגי למעני עולם של שלום

ברשת קורייך את נושאת את הבריאה

מחכה להיפרש לכל רוחבה"